Seferihisar'daki Düğün Organizasyonumuz

Seferihisar'daki Düğün Organizasyonumuz

Ahmet Bey ve Damla Hanım


Ahmet Bey ve Damla Hanımın Düğün Organizasyonu

Ahmet beyin bize telefonla ulaşması dolayısıyla tanışarak kendisini ofisimize detaylı bilgi alması için eşi Damla hanım ile beraber davet ettik. İlk önce onların bize kendileri için önemli olan bütün fikirleri anlatışını büyük bir dikkat çerçevesinde dinledik çünkü amacımızda önemli olan bu güzel çiftin hayal ettiği, aklında tasarladığı unutulmayacak bir gün inşa etmekti. Sonuç olarak rustik süslemesi ağırlık basan bir çalışmada  hemfikir olduk.

Organizasyonumuz İzmir’in güzide semti olan Citta Slow değeriyle ülkeler arası bir nam kazanmış olan Seferihisar’da gerçekleşecekti. Bu nedenle Ahmet bey ve gelin hanım ile organizasyondan 2 ay önce keşif yapmak üzere yola çıktık. Keşfimizde dikkatimize takılanlar alanın ormanlık oluşu, doğa ambiyansı koruyor olması, fazla aydınlatma ihtiyacı, toprak alan nedeniyle dans pisti ihtiyacı, catering firmasının çalışması için ekstra bir mutfak alanıydı. Organizasyonumuzda mevsim çiçeklerini kullanmak istedik. Ahmet bey de bu fikiri oldukça benimsedi.

Çiftimizle son buluşmamızda her şeyi netleştirmiş olduk. Ahşap renkte katlanır sandalyeler kullanılacak, masalar da uyumlu olması açısından ahşap masalar tercih edilecek, sandalyelere herhangi bir süsleme konulmayacak. Masa süslemesini beyaz, mor ve açık pembeden oluşmuş cipso, lisyantus ve patı çiçeklerinden seçtik. Masa başı fazladan ikişer adet mum ve mumluk koymak hem aydınlığı destekledi hem de  masayı daha estetik ve zarif gösterdi. Yemekli bir organizasyonunun olmazsa olmazı Amerikan servisi olan hasır  örgü runnerlarımızı da itina ile masamıza  yerleştirdik. Masa sandalye ve süslemeleri bittikten sonra ekibimiz ile diğer detaylara yöneldik. Biz bu çalışmada iken diğer ekibimiz ağaçlar ampul aydınlatmaları asıyordu. Damla hanımın seçimi fener şamdanların asılı kaldığı yürüyüş yollarıydı. Biraz bütünlük katması amacıyla yürüyüş yollarına canlı çiçek olarak cipso süslemeler yaptık.yürüyüş yolunu gül yaprakları ile donattık. Sıra artık nikah alanındaydı.

Nikah alanında merkez olmasının istediğimiz için ilk önce arka fonu ve nikah kürsüsünü yerleştirdik. Canlı çiçek ekibimiz o esnada nikah kürsüsü ve arka fon için oasislere canlı çiçekleri yerleştirerek aranjmanları oluşturuyordu. Nikah alanını bitirdik ve bu alandaki oturma düzenini sağlaması için ahşap katlanır sandalyelerimizi beşerli yan yana iki adet sıra olarak dizdik. Sandalyelerin arkalarına gelecek şekilde bir kokteyl alanı istenmesi nedeniyle ahşap dikdörtgen bistro masalarımızı her iki tarafa dört adet olarak yerleştirdik. Biz bunları yaparken ses sistemi kurulum ekibimiz dans pistini inşa etmiş; trussa ışıkları asıyordu.

Yürüyüş yollarının başına gelin ve damadın fotoğraflarının mandalla asılmış olduğu bir  karşılama panosu yapmıştık bunu led ışıklarla ve adana sarmaşıklarıyla destekledik. Bu organizasyonumuzda özel olarak bir fotoğraf alanı istenmemişti. Nihayet  Seferihisar’daki bu organizasyon hazırlığımızın sonuna gelmiş olduk.

Organizasyonumuz davetlilerin karşılanması ve gelişi bittikten sonra nikah alanındaki nikah töreni ile başlamış oldu. Kurmuş olduğumuz küçük ses sistemi ile nikahımız kıyıldı ve bu mutluluk yolunun ilk adımı olan evet haykırışları alkışlarla sonlandı. Nikah merasimimizden sonra kadeh şampanya gezdirilerek kokteylimiz ve eğlence yavaş yavaş başladı. Gelin ve damadın çıkışı, ilk dansı esnasında ekibimiz volkan patlatma yerine bu konfeti ile taçlandırıldı.

Ana yemeğin dağıtılması ile gece ilerlerken orkestramız daha eğlenceli eserleri seçip çalarak misafirleri dans pistine yaklaştırdı. Eğlenceli anlar devam ederken pastamızın kesilme zamanı geldi. Pasta kesilirken göğü aydınlatan bir havai fişek gösterisi yapıldı.a


Seferihisar'daki Düğün Organizasyonumuz Seferihisar'daki Düğün Organizasyonumuz Seferihisar'daki Düğün Organizasyonumuz

Blog & Seferihisar'daki Düğün Organizasyonumuz


ŞUBE-1

Adres: Hacı İsa Mah. Bülent Baratalı Caddesi No:80/C Urla-İZMİR
İletişim: 0530 687 17 07 - 0232 754 42 28
Müşteri Hizmetleri: 0850 811 35 85

ŞUBE-2

Adres: 16 Eylül Mahallesi 3007 sokak 2/5 Çeşme Sanat Merkezi Çeşme / İZMİR
İletişim: 0530 687 17 07
Müşteri Hizmetleri: 0850 811 35 85

ŞUBE-3

Adres: Çolak İbrahim Bey Mahallesi Fabrika Caddesi No:60 Seferihisar / İZMİR
İletişim: 0530 687 17 07
Müşteri Hizmetleri: 0850 811 35 85

© Copyright 2017 Tolga Kara Organizasyon - web tasarım,web yazılım,urla,izmir,seo optimizasyon